فانی 20
آشنایی با وسواس گناه
چهار شنبه 24 فروردين 1401 ساعت | بازدید : 402 | نویسنده : ولی غلامی | ( نظرات )

آشنایی با وسواس گناه

اختلال وسواس مذهبی که وسواس گناه یکی از زیر مجموعه های اصلی آن است باعث می شود فرد در مورد یک موضوع دچار تردید شود و یا حتی عذاب وجدان داشته باشد البته همان طور که در مقدمه نیز مطرح شده وسواس مذهبی باعث ایجاد استرس و اضطراب در فرد می شود. در مذاهبی به خصوص مسیحیت نسبت به گناه وسواس خاصی دارند. بسیاری از این افراد دین دار دین را در حکم قانون میدانند و اگر فرد طبق دین عمل نکرد، فرد باید مجازات شود حتی در فیلم های سینمایی نیز این موضوع بسیار دیده میشود.

وسواس گناه که با احساس گناه نیز شناخته میشود علاوه بر استرس و اضطراب باعث ایجاد افسردگی نیز می شود و بعد نشانه های بدتری را نیز می توانیم در رفتار فرد شاهد باشیم. معمولا وسواس گناه که جز وسواس های فکری و عملی می باشد خیلی سخت قابل کنترل است البته با مراجعه با درمانگر این امر انجام پذیر خواهد بود.

مثلا افرادی که به یک نوع مورد در روابط جنسی اعتیاد دارند و می خواهند آن مورد را ترک کنند بسیار در روند ترکش دچار مشکل خواهند شد و اگر مذهب هم به آنها فشار وارد کند باعث میشود که فرد دچار وسواس گناه شود.

روانشناس خوب در تهران، از انجا که درمان وسواس کاری پیچیده است و نیازمند یک تیم متخصص دارد همه افراد به دنبال بهترین درمانگران با تجربه در این حیطخ دارند. تست وسواس مذهبی معمولا برای افرادی کاربرد دارند که در اثر ازدیاد در تفکرات مذهبی اضطراب دارند و رفتارهای تکراری را تجربه میکنند. تست وسواس مذهبی کاملا نمی تواند که تشخیص دهد شما به چه چیز روانی ای مبتلا هستید ولی میتواند در این مورد آگاهی به شما ببخشد.

همان طور که گفته شد انواع این تست ها به شما کمک میکند تا بر مشکلاتتان آگاهی پیدا کنید و لی اگر قصد درمان دارید باید پیش یک درمانگر و متخصص وسواس بروید.

وسواس مذهبی توهین

وسواس مذهبی توهین نیز یکی دیگر از انواع وسواس های مذهبی می باشد که در آن فرد در ذهنش فکر میکند که به مقدسات مثل پیامبران و ائمه توهین میکند مثلا فرد در مکانی مثل مسجد هست و به طرز ناخودآگاهی افکاری مثل توهین به مقدسات و یا موارد دیگر گریبانگیر ذهنش می شود و به سختی می تواند آن افکار را کنترل کند. جنبه اول این موضوع ترسی است که فرد دارد و نتوانسته خودش را به آگاهی  از موقعیتی که در آن  هست برساند جنبه دیگر این موضوع این است که فرد از کودکی تحت تاثیر افکار مذهبی بوده است مثلا از سنین کودکی توسط والدینش به اجبار نماز خواندن را شروع کرده و خیلی کارهای دیگر که فرد به اجبار والدینش انجام داده است، شاید والدین فکر میکنند که این مورد باعث می شود فرزندشان به پیشرفت های با شکوهی برسد ولی نمیدانند که با این کار آینده او را به تباهی کامل می کشانند. وسواس مذهبی توهین فقط به توهین به مقدسات اطلاق نمی شود و حتی فرد ممکن است به طور ناخواسته به  عزیزترین کسانش در ذهنش توهین کند ولی اصلا فرد قصدی  از این کار ندارد.

انواع وسواس مذهبی

وسواس مذهبی مجموعه زیادی از وسواس های دیگر را شامل می شود یکی از انواع وسواس مذهبی را در بالا خدمتتان معرفی کردیم که وسواس مذهبی توهین بود. یکی دیگر از انواع وسواس مذهبی مربوط به  این است که فرد پیش خودش فکر میکند که ایمان کافی ندارد و این ایمان نداشتن باعث  ایجاد خشم خدا می شود و بلاهایی سر فرد بیاید که فرد بگوید این ها همه به خاطر این بوده است که من ایمان کافی نداشتم. یکی دیگر از انواع وسواس های مذهبی در مورد نجاسات است، به عنوان مثال فرد در هنگام نماز خواندن پیش خودش فکر میکند که مثلا بدنش پاک نیست و نمازش هم مورد قبول واقع نمی شود ولی این فرد به طور کامل خودش را از قبل پاکیزه نموده است که دراثر تداوم چنین اعمالی فرد دچار استرس و اضطراب زیاد می شود و عواقب ناگواری را نیز برایش رقم می زند. یکی دیگر از انواع وسواس مذهبی این است که فرد ترس از این دارد که رفتاری غیر اخلاقی را انجام میدهد مثلا ناگهان صحنه رابطه جنسی را درفیلم و یا سریالی می بیند و پیش خودش فکر میکند که  گناه کرده است.

این نوع وسواس های مذهبی ریشه در عقایدی دارند که فرد از کودکی با آنها بزرگ شده است ولی اگر فرد آگاهی داشته باشد و به درمانگر مراجعه کند به راحتی می تواند بر این نوع وسواس غلبه کند.

 

وسواس های فکری با mehdikhalili

همان طور که اشاره شد یکی از انواع وسواس های فکری مذهبی توهین به مقدسات بود همچنین در بعضی افراد بدین گونه است که بسیار در انجام اعمال دینی شان شکاک هستند و فکر می کنند که اشتباه کرده اند و این اشتباه برایشان گران تمام می شود، اغلب افرادی که دچار وسواس فکری مذهبی هستند دجار اضطراب نیز می باشند و این اضطراب در کارهایی که انجام می دهند نیز دیده می شود. در بعضی مواقع فرد فکر میکند که دیگر به اعتقاداتی که دارد پایبند نیست بنابراین  دچار وسواس فکری مذهبی می شود و در زمینه نجاسات و طهارت و پاکی که مربوط به احکام می باشند افرادی هستند که دچار اختلال می باشند، به عنوان مثال یک لباس را چندین بار می شویند و آنقدر از مایعات ضد عفونی کننده استفاده میکنند که لباس و پوست دستشان را خراب میکند، در وسواس های فکری مذهبی ما تکرار در کار را زیاد می بینیم مثلا فرد یک کار را چندین بار انجام میدهد چون فکر میکند اگر چند بار انجام ندهد یک اتفاقی برای خودش و یا خانواده اش می افتد.

افکار وسواس گونه فقط به مسئله مذهبی ارتباطی ندارد و موارد دیگر را نیز شامل می شود ولی ریشه همه وسواس ها در احساس اضطراب و ترسی است که افراد دارند، این اضطراب ها و ترس ها باعث می شود تا فرد نتواند درست فکر کند و به زندگی روزانه اش نیز لطمه وارد می سازد.

 

 

 

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


پیتزا و ملزومات آن با 1TouchFood
یک شنبه 21 فروردين 1401 ساعت | بازدید : 410 | نویسنده : ولی غلامی | ( نظرات )

پیتزا یک غذای بین‌المللی است که در همه کشورهای دنیا تهیه می‌شود، اما اصالت آن به کشور ایتالیا برمی‌گردد. بر اساس مطالعات انجام شده، پیتزا از دوران روم باستان وجود داشته و جزو فرهنگ غذایی مردمان آن دوران بوده است. مارکوس پورسیوس کاتو، مورخ رومی، در کتاب خود از غذایی صحبت کرده است که شباهت بسیاری به پیتزا دارد.

یک خمیر گرد و مسطح که روی آن با عسل، روغن زیتون و سبزی پوشیده شده است. در آن زمان این غذا، خوراک مردمان فقیر بوده است. مردمانی که غذاهای ساده‌ای می‌خوردند و با در دسترس‌ترین چیزها خود را سیر می‌کردند. البته پیتزایی که در آن دوران تهیه می‌شد با پیتزاهای امروزی تفاوت زیادی دارد. پیتزا تنها یک تکه نان بود که با روغن و کمی ادویه‌جات مزه‌دار میشد. در آن زمان خبری از پنیر پیتزا یا سس گوجه‌فرنگی بر روی خمیر نبود.

گوجه‌فرنگی برای اولین بار در قرن شانزدهم میلادی وارد اروپا شد و کم‌کم مورد توجه مردم قرار گرفت. مردمان فقیر از این ماده برای طعم‌ دادن به نان استفاده می‌کردند و آن را بر روی خمیر می‌ریختند. استفاده از گوجه‌فرنگی بر روی خمیر پیتزا اولین بار در منطقه‌ی ناپل دیده شد.

خمیر پیتزا

در این مطلب آموزش طرز تهیه خمیر پیتزا را برایتان بصورت کاملا حرفه ای و کاربردی قرار داده ایم. شما می توانید با مطالعه این رسپی یک خمیر پفکی بدون مخمر را بصورت حرفه ای در منزل آماده نمایید.

خمیر پیتزا انواع مختلفی دارد. امروزه برند های مختلفی نیز این خمیر ها را تولید می کنند ولی آیا کدام یک خوب است و کدام یک بهترین کیفیت را به پیتزای شما خواهد داد.

در نگارش طرز تهیه خمیر برای پیتزا سعی شده است کاربردی ترین روش ها و اصولی ترین آن ها را برایتان قرار دهیم. خودتان با همین آموزش و مطالعه آن و دیدن فیلم طرز تهیه خمیر پیتزا خانگی می توانید در منزل بهترین خمیر را طبخ کنید.

خمیر پیتزا یکی از اجزای اصلی پیتزا است. این جز اصلی یک نان کوچک است که مواد پیتزا روی آن پخش می شود. این خمیر به چند صورت در بازار موجود است.

بصورت مایه خمیر آماده – خمیر نانوایی – خمیر نیمه آماده. همه این خمیر ها برای پیتزای شما مناسب هستند. همانطور که بیان شد خمیر یکی از اصلی ترین بخش های پیتزا است. سرآشپز های حرفه ای در این بخش هر چه در توان دارند رو می کنند.

حتما مقاله خمیر پیتزا را مطالعه نمایید.

چیزی که امروزه به عنوان پیتزا می‌شناسیم، اولین بار در سال 1889  توسط یک آشپز دربار با نام رافائل اسپوزیتو پخته شد. این آشپز در شهر ناپل نانوایی داشت. او در پیتزای خود از سبزیجات، سس گوجه و پنیر بر روی نان استفاده کرد. در واقع با این کار سه رنگ قرمز، سبز و سفید را در کنار هم قرار داد تا تداعی‌کننده پرچم ایتالیا باشد.

رافائل این پیتزا را به عنوان هدیه به دربار پادشاه امبرتو و ملکه مارگاریتا فرستاد. ملکه مارگاریتا از این هدیه بسیار خوشحال شد و نام خود را بر روی آن گذاشت. پیتزای مارگاریتا اولین نوع پیتزای امروزی بود که خیلی زود جای خود را در بین مردم ایتالیا باز کرد و به عنوان یک غذای محلی به محبوبیت رسید.

کم‌کم این غذا به دیگر نقاط جهان نیز راه یافت و به یکی از پرطرفدارترین غذاهای خیابانی تبدیل شد. به مرور مواد غذایی دیگری چون سوسیس، قارچ، فلفل دلمه‌ای و … به پیتزا اضافه شد و طعم‌ و رنگی متنوع به آن داد.

ورود پیتزا به ایران به سال 1340 برمی‌گردد. در آن زمان فردی با نام داوود که به همراه دوستش به آلمان سفر کرده بود، با پیتزا آشنا شد و این غذا را با خود به ایران آورد. این دو دوست در کنار هم یک مغازه‌ی پیتزا فروشی در خیابان نوفل لوشاتوی تهران باز کردند و پیتزا را به هم‌وطنان خود معرفی نمودند. به تدریج مغازه‌های بیشتری در سطح شهر افتتاح شده و پیتزا جای خود را در بین ایرانیان نیز باز کرد.

انواع خمیر پیتزا از 1TouchFood

  • خمیر نازک
  • خمیر تخت
  • خمیر ضخیم
  • خمیر فوکاچیا

همانطور که مشاهده کردید اینها بخشی از انواع خمیر برای پیتزا هستند.

خمیر پیتزای نازک

خمیر نازک مخصوص پیتزاهایی خاص هستند. این خمیر ها لبه های ترد و بیشتر نرم دارند. این خمیر برای پیتزاهایی نظیر پیتزا ناپولی کاربرد دارد.

خمیر تخت

خمیر تخت خمیری است بسیار نازک و نرم تر. امروزه در بسیاری از پیتزا فروشی ها از این خمیر استفاده می کنند. افرادی که برای خوردن خود خیلی دقت و مراقبت دارند این خمیر را بیشتر می پسندند.

خمیر ضخیم

خمیری که لبه های بلندی دارد و از نظر ظاهری بسیار کلفت است. این خمیر زرد رنگ است و از آرد سمولینا و آرد ذرت تهیه می شود.

طعم این پیتزا بسیار متفاوت و خوشمزه است.

خمیر فوکاچیا

یکی از خمیر های بسیار خاص و تخصصی در صنعت پیتزا است. این خمیر بافتی بسیار براق دارد و روغنی است. این خمیر هم ضخیم است.

خواص پیتزا قارچ و گوشت با 1TouchFood

همیشه شنیده‌ایم که گفته‌اند، پیتزا جزو غذاهای ناسالم است و مضرات بسیاری دارد. مضرات پیتزا به دلیل استفاده از پنیر و گوشت‌های فرآوری شده در آن می‌باشد. اگر در تهیه پیتزا قارچ و گوشت از مواد سالم استفاده کنید و پنیر را نیز محدود کنید، یک غذای خوشمزه و مفید خواهید داشت. با این کار، پیتزا پیتزا قارچ و گوشت نه تنها مضر نیست، بلکه فوایدی نیز دارد که عبارتند از:

پیتزا قارچ و گوشت یکی از مفید‌ترین انواع پیتزاهاست. در این پیتزا از سوسیس یا کالباس استفاده نمی‌شود و به جای آن قارچ و گوشت بکار می‌رود. هر دوی این مواد دارای خواص متعددی بوده و برای بدن مفید هستند.

شما می توانید آموزش پیتزا خانگی را نیز در سایت 1TouchFood مطالعه نمایید.

سس گوجه‌ فرنگی موجود در پیتزا شامل ماده‌ای با نام لیکوپن می‎باشد. این ماده یک آنتی‌اکسیدان قوی است که از بروز برخی بیماری‌ها مانند سرطان‌ و بیماری‌هاي قلبی پیشگیری می‌کند. البته دقت داشته باشید که  لیکوپن زمانی جذب بدن می‌شود که گرم باشد. بنابراین باید پیتزای خود را گرم مصرف کنید تا از خواص این ماده برخوردار باشید.

شما عزیزان با مطالعه و تمرین آموزش پیتزا قارچ و گوشت قطعا می توانید این پیتزای خوشمزه را برای عزیزانتان طبخ کنید و در کنار غذاهای خود مصرف کنید. حتما انواع سس را مطالعه نمایید.

 

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


منوی کاربری


عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
موضوعات
نویسندگان
پیوندهای روزانه
خبرنامه
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شوددیگر موارد
چت باکس

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)
تبادل لینک هوشمند

آمار وب سایت

آمار مطالب

:: کل مطالب : 7
:: کل نظرات : 0

آمار کاربران

:: افراد آنلاین : 1
:: تعداد اعضا : 0

کاربران آنلاین


آمار بازدید

:: بازدید امروز : 133
:: باردید دیروز : 114
:: بازدید هفته : 1056
:: بازدید ماه : 3209
:: بازدید سال : 3209
:: بازدید کلی : 20938